Kinesioteipimine

tumblr_lq7nsdPBPB1qd8ig6

Kirjeldus

Kinesioteip on kangast ja akrüülliimist veniv teip, mid kasutatakse taastusravis ja spordimeditsiinis. Kinesioteip on väga paljude kasutusvõimalustega: fikseerib ja stabiliseerib, kiirendab keha verevoolutuse, lümfi ja ainevahetuse protsesse, säilitab paigaldamisel keha normaalse dünaamilise liikuvuse.

Kinesioteipimismeetodi looja on jaapanlane dr Kenzo Kase. Oma õpingute ja töökogemuse alusel järeldas ta, et valu tuleneb lihas- ja sidekoe düsfunktsioonist liigeste ümber. Ta soovis luua lisaks teraapiale abikätt, mis mõjutaks inimese haiget piirkonda ka pärast terapeudi juurest lahkumist. Oma praksise ajal teipis dr Kase patsiente tavalise, mitte elastse teibiga eesmärgiga korrigeerida liigeste düsbalanssi. Mitmete katsetega leiutas ta sellise teibi, mis ei põhjusta nahaärritust.

Hind

Hind sõltub kinesioteibi kogusest - vastavalt vigastusele.

Telli teipimine!

 

Kinesioteipimise meetodi efektiivsus.

Kui lihased on ületöötanud, siis lähevad nad põletikuliseks ning tursuvad. Selle tulemusel surutakse lihase ja naha vaheline vaba ruum kokku, lümfiringe aeglustub ning tekib lümfivedeliku kuhjumine lümfiteede ahenemise tõttu. See kompressioon aktiveerib valuretseptorid nahas ja tulemuseks on valuaisting.
Kui nahka venitatakse enne teibi paigaldamist ja selle ajal, siis teip koos selle all asetseva nahaga moodustavad kortsukesi, kui kehaosa asetatakse tagasi normaalasendisse. Kortsude tekkimise efekt suurendab vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku tsirkulatsioon lümfiteedes ning selle tulemusena väheneb kompressioon valuretseptoritele. Sellised füsioloogilised efektid võimaldavad organismil alustada tervenemise protsessi, tagades kudede funktsioonide paranemiseks soodsa keskkonna.

Kinesioteipimise meetodi teised efektid.

Teibi efekt ei piirdu ainult lihaste ja liigeste paranemisprotsessiga. Anatoomiliselt on lülisamba ja autonoomse närvisüsteemi vahel tihe ühendus, mistõttu arvatakse, et see on üks mehhanismidest, mille talitlemisel lihasskeletsüsteemis aset leidnud muutused võivad mõjutada segmentaarselt siseelundkonna struktuuride talitlemist teatud reflekside kaudu. Nii on võimalik teibi paigaldamisega parandada ka kroonilisi üldhaigusi nagu peavalu, ärevusseisundid, astma, unetus, naiste spetsiifilised vaevused.

Neli peamist kinesioteipimise funktsiooni ja efekti

  1. Normaliseerib lihase funktsiooniKinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihase taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikuline protsess. Kinesioteipimine on efektiivne kahjustatud lihase toetamisel ja nõrgestatud lihase funktsiooni toetamisel.
  2. Parandab lümfi ja vereringetRuum lihase ja naha vahel väheneb enamasti lümfivedeliku ja vere kuhjumise tõttu. Vedeliku ringlus suurendab valuretseptorite aktiivsust nahas. Teip laiendab ruumi naha ja lihaste vahel ning parandab lümfivedeliku ja vere ringlust.
  3. Vähendab valuKinesioteip on efektiivne valu alandamisel. Peamine mehhanism valu alandamisel on valuretseptorite aktivatsiooni alandamine nahaaluse ruumi suurendamise näol.
  4. Korrigeerib liigese ebateljelist asetust ja parandab propriotseptsiooniLiigeste ebastabiilsus tuleneb teda ületavate lihaste pikkuse ja jõu düsbalansist. Ebastabiilsele liigesele avaldavad välised jõud suuremat kahjustavat mõju. Kinesioteip võimaldab korrigeerida propriotseptiivset stiimulit ja seeläbi toetada liigest rohkem.